UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Matematyka - analiza finansowa studia stacjonarne 1-go stopnia 12/13

Ten program nie jest już aktywny (nie jest wyświetlany w katalogu i prawdopodobnie nie ma możliwości zapisania się na niego)

Informacje o programie studiów

Kod: DLM_AF(11)_N
Nazwa: Matematyka - analiza finansowa studia stacjonarne 1-go stopnia 12/13
Tryb studiów: stacjonarne
Rodzaj studiów: pierwszego stopnia
Czas trwania: 6 semestrów
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane w ramach wszystkich toków nauczania programu (w przypadku tego programu zdefiniowano tylko jeden możliwy tok nauczania). Kierunki: matematyka analiza finansowa
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane tylko w ramach niektórych toków nauczania programu (związane z konkretnymi etapami). Kierunki do
wyboru:
matematyka
Jednostki organizacyjne oferujące ten program studiów Jednostki: Wydział Matematyki i Informatyki (od 00/01) [ inne programy w tej jednostce ]

Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

moje zaliczenia etapów

Główny tok nauczania

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

Suma punktów z egzaminu maturalnego z matematyki i języka obcego nowożytnego.

Dodatkowe punkty przyznawane są za przedmioty: fizyka, chemia, informatyka, ale ich brak nie jest konieczny do ubiegania się o przyjęcie na daną specjalność.

Możliwe do uzyskania certyfikaty:
  • Licencjat
Uprawnienia zawodowe:

Absolwenci kierunku matematyka I stopnia, specjalności analiza finansowa łączą zdobywanie ogólnej wiedzy i umiejętności z zakresu klasycznych dyscyplin matematycznych: m.in. logiki, teorii mnogości, analizy matematycznej, algebry, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa , statystyki z wiedzą z zakresu szeroko rozumianej matematyki finansowej, obudowanej podstawami makroekonomii, funkcjonowania rynków kapitałowych oraz prawa finansowego.

Zakres kompetencji absolwentów tej specjalności obejmuje: posługiwanie się narzędziami matematyki wyższej do opisu i rozwiązywania problemów teoretycznych i aplikacyjnych, w szczególności do statystycznej analizy danych, eksploracji danych metodami analizy technicznej, wyceny instrumentów finansowych, dywersyfikacji i optymalizacji portfela aktywów, analizy i ewaluacji ryzyka instrumentów finansowych oraz portfela aktywów.

Absolwenci dysponują wiedzą i umiejętnościami w zakresie programowania, użytkowania baz danych oraz stosowania arkuszy kalkulacyjnych i specjalistycznego oprogramowania do przeprowadzenia obliczeń, eksperymentów, symulacji oraz analizy danych.

Absolwenci znają język angielski w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie, a także posługiwanie się w dyscyplinach matematycznych oraz finansowych.

Absolwenci są przygotowani do podjęcia zatrudnienia w charakterze: matematyka bankowego, analityka danych, analityka finansowego, analityka biznesowego, doradcy bądź konsultanta kredytowego, specjalisty ds. zarządzania wolnymi środkami, specjalisty ds. zarządzania ryzykiem finansowym.

Absolwenci są przygotowani także do samodzielnego rozwijania umiejętności zawodowych oraz do podjęcia studiów drugiego stopnia na tej samej specjalności lub pokrewnej (np. matematyka finansowa i aktuarialna) lub na kierunkach ekonomicznych.

Dalsze studia:

studia uzupełniające magisterskie

kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-0