UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Matematyka, sp. analiza finansowa studia stacjonarne 2-go st.

Ten program nie jest już aktywny (nie jest wyświetlany w katalogu i prawdopodobnie nie ma możliwości zapisania się na niego)

Informacje o programie studiów

Kod: DUM_AF(11)
Nazwa: Matematyka, sp. analiza finansowa studia stacjonarne 2-go st.
Tryb studiów: stacjonarne
Rodzaj studiów: drugiego stopnia
Czas trwania: 2 lata
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane w ramach wszystkich toków nauczania programu (w przypadku tego programu zdefiniowano tylko jeden możliwy tok nauczania). Kierunki: matematyka analiza finansowa
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane tylko w ramach niektórych toków nauczania programu (związane z konkretnymi etapami). Kierunki do
wyboru:
matematyka
Jednostki organizacyjne oferujące ten program studiów Jednostki: Wydział Matematyki i Informatyki (od 00/01) [ inne programy w tej jednostce ]

Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

moje zaliczenia etapów

Główny tok nauczania

Dodatkowe informacje

Możliwe do uzyskania certyfikaty: (brak danych)
Uprawnienia zawodowe:

Absolwenci kierunku matematyka II stopnia, specjalności Analiza finansowa ma ogólną wiedzę i umiejętności z zakresu abstrakcyjnej matematyki: zaawansowanej analizy, algebry, analizy zespolonej, analizy funkcjonalnej, topologii ogólnej, geometrii różniczkowej, metod numerycznych, metod optymalizacji, procesów stochastycznych oraz z zakresu matematyki finansowej bazującej na zaawansowanym rachunku prawdopodobieństwa, statystyce i dziedzinach pokrewnych .

Zakres kompetencji absolwentów tej specjalności obejmuje: posługiwanie się narzędziami matematyki abstrakcyjnej do opisu i rozwiązywania problemów teoretycznych a także do charakteryzacji ilościowych zagadnień matematyki finansowej: wnioskowania statystycznego, konstrukcji dyskretnych i ciągłych modeli wyceny aktywów, modeli ryzyka kredytowego czy analizy szeregów czasowych.

Absolwenci dysponują wiedzą i umiejętnościami w zakresie programowania, użytkowania baz danych oraz stosowania arkuszy kalkulacyjnych i specjalistycznego oprogramowania do wspomagania obliczeń, przeprowadzenia eksperymentów, symulacji zjawisk związanych z finansami oraz analizy danych.

Absolwenci znają język angielski w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się a także posługiwanie się w dyscyplinach matematycznych oraz finansowych.

Absolwenci są przygotowani do podjęcia zatrudnienia w charakterze: analityka danych, analityka finansowego, analityka biznesowego, doradcy kredytowego, specjalisty ds. inwestycji finansowych, specjalisty ds. zarządzania ryzykiem finansowym.

Absolwenci są przygotowani do samodzielnego rozwijania umiejętności zawodowych w kierunku uzyskania sankcjonowanych uprawnień zawodowych (doradcy inwestycyjnego, aktuariusza) oraz do podjęcia studiów trzeciego stopnia bądź studiów podyplomowych.

Dalsze studia:

studia doktoranckie, studia podyplomowe

kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-0