UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Narzędzia GIS na rynku nieruchomości

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 0600-EI009C
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Narzędzia GIS na rynku nieruchomości
Jednostka: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Forma studiów:

stacjonarne

Wymagania wstępne:

Znajomość podstaw GIS w zakresie rysunku planistycznego.

Skrócony opis:

Przedmiot pobudza kreatywność słuchaczy w ramach wykorzystania podstawowych i zaawansowanych funkcji systemów informacji przestrzennej do analizowania i prognozowania procesów zachodzących na rynku nieruchomości. Pobudza kreatywność w zakresie możliwości wykorzystania GIS w działaniach z zakresu wyceny oraz ekonomicznej oceny rynku nieruchomości

Efekty uczenia się:

Wiedza

Student zna procesy rozwoju i gospodarowania w przestrzeni ze szczególnym uwzględnieniem rynku mieszkaniowego oraz identyfikuje determinanty procesów ekonomicznych i społecznych, rządzące nimi prawidłowości z uwzględnieniem relacji zachodzącymi między ich uczestnikami (06IN_A2_W07; 06IN_A2_W04). Słuchacz ma rozszerzoną wiedzę na temat metod i narzędzi pozyskiwania i przetwarzania danych na potrzeby analizy zjawisk oraz procesów społeczno-gospodarczych z uwzględnieniem ich praktycznych zastosowań (06IN_A2_W06).

Umiejętności

Umiejętności zdobywane przez słuchaczy podczas zajęć opierają się na

wykorzystaniu wiedzy teoretycznej i pozyskiwaniu danych do szczegółowego i praktycznego analizowania procesów i zjawisk społecznych, co przekłada się na umiejętność: formułowania własnych opinii, dobierania krytycznie danych i metod analiz (06IN_A2_U02). Student wykorzystując pozyskane materiały zastosować zaawansowane metody i narzędzia pozwalające na interdyscyplinarną analizę zjawisk i procesów, w obrębie rynków inwestycyjnych ze szczególnym uwzględnieniem rynku nieruchomości i narzędzi GIS, co pozwala opracować prognozy i symulacje procesów zachodzących na rynkach inwestycyjnych z wykorzystaniem zaawansowanych metod i narzędzi na potrzeby doradztwa na rynku nieruchomości(06IN_A2_U03; 06IN_A2_U04). Dodatkowo słuchacz potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych oraz innych źródeł (także w językach obcych) w zakresie kompleksowej analizy rynków inwestycyjnych i sektora nieruchomości (06IN_A2_U05).

Kompetencje

Studenci poprzez pracę indywidualną oraz pracę w grupach potrafią rozwiązywać określone problemy badawcze (06IN_A2_K03), a systematyka zajęć wskazuje na konieczność ciągłego uzupełniania wiedzy i rozwoju własnych kompetencji w zakresie wykorzystania GIS (06IN_A2_K01). Dzięki powierzonym zadaniom identyfikuje i rozstrzyga dylematy związane z wykonywaniem zawodu zgodnie z zasadami etyki w życiu publicznym i potrafi wziąć odpowiedzialność za powierzone mu zadania (06IN_A2_K05), co w konsekwencji pozwala słuchaczowi na bycie świadomym i aktywnym aktorem rozwoju lokalnego z jednoczesną umiejętnością przewidywania skutków podejmowanych decyzji (06IN_A2_K04).

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest UNIWERSYTET ŁÓDZKI.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-6