UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Nowoczesne strefy gospodarcze w mieście

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 0600-GP188B
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Nowoczesne strefy gospodarcze w mieście
Jednostka: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Forma studiów:

stacjonarne

Wymagania wstępne:

Student przystępujący do zajęć powinien rozumieć podstawowe procesy ekonomiczne w tym zasady funkcjonowania rynku. Student powinien także w podstawowym zakresie rozróżniać kompetencje władz publicznych i posiadać wiedzę z zakresu podstaw planowania polityki rozowju

Skrócony opis:

W ramach przedmiotu uczymy się rozumieć i rozróżniać różnorodne podejścia władz publicznych do wpływania na politykę gospodarczą regionów i miast. Identyfikujemy współczesne czynniki lokalizacji i pożądane modele organizacji i zarządzania strefami gospodarczymi rozumianymi szeroko jako miejsca i sposoby koncentracji podmiotów gospodarczych w przestrzeni z wykorzystaniem różnorodnych zachęt i korzyści.

Efekty uczenia się:

1. Wiedza:

PEK1. Student zdobywa interdyscyplinarna wiedzę z zakresu elementów gospodarki miejskiej, polityki inwestycyjnej, warunków kształtowania atrakcyjności inwestycyjnej środowisk lokalnych, pozwalająca rozumieć istotę i mechanizmy wspierania konkurencyjności gospodarki na poziomie regionalnym i lokalnym. (06GPA1_W01)

PEK2. Student potrafi wyjaśniać mechanizmy lokalizacji podmiotów gospodarczych w przestrzeni i związane z tym determinanty o charakterze społecznym i gospodarczym (06GPA1_W03)

2. Umiejętności:

PEK3. Student posiada podstawowe umiejętności do kształtowania stref koncentracji działalności gospodarczej zgodnie z ich potrzebami pracowników i mieszkańców przestrzeni zurbanizowanych, możliwościami technicznymi a także zasadami ładu przestrzennego i rozwoju zrównoważonego (06GPA1_U04)

PEK4. student formułuje raporty tematyczne o charakterze diagnostycznym i prezentuje ich treść na forum w języku polskim, potrafi przy tym podczas wypowiedz wyszukiwać i zastosować materiały filmowe i prezentacje w języku angielskim (06GPA1_U06)

3. Postawy/Kompetencje:

PEK5. Student rozumie proces dezaktualizowania się w czasie i przestrzeni w zależności od warunków środowisk lokalnych wiedzy i dostrzega potrzebę uczenia się i poznawania przez całe życie (06GPA1_K01)

PEK6. Student potrafi pracować w małej grupie w zarówno w roli diagnosty (członka grupy), jak i jej lidera. (06GPA1_K03)

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest UNIWERSYTET ŁÓDZKI.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-6