UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Język angielski

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 0600-LOJA3B
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Język angielski
Jednostka: Studium Języków Obcych
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: angielski
Forma studiów:

stacjonarne

Wymagania wstępne:

Student posiada umiejętności językowe z danego języka obcego na poziomie B1 według kryteriów CEF (Common European Framework).

Skrócony opis:

Zajęcia z języka obcego na studiach pierwszego stopnia zakładają przygotowanie studentów do egzaminu na poziomie minimum B2 w zakresie języka z dziedziny biznesu, pomagają opanować zasady etykiety językowej na bazie znajomości norm socjokulturowych, aby w pełni wykorzystać język obcy, jako narzędzie komunikowania się, poznania, formułowania i przekazywania treści specjalistycznych w środowisku pracy lub dalszych studiów. Program zakłada korzystanie z opanowanych już wcześniej wiadomości i umiejętności językowych, co korzystnie wpływa na doskonalenie biegłości językowej i sprzyja kształtowaniu się poczucia bezpieczeństwa (z prawem wyboru środków językowych) i pewności siebie, które najlepiej wyrażają intencje studenta, co sprzyja zwiększeniu motywacji do komunikowania się w języku obcym i systematycznemu aktywizowaniu opanowanych wiadomości i umiejętności językowych. Studenci poznają modele zadań i komunikacyjnych reakcji językowych oraz techniki sprawdzania sprawności językowych.

Efekty uczenia się:

W wyniku przeprowadzonych zajęć student definiuje pojęcia z zakresu biznesu oraz umie nakreślić i scharakteryzować mechanizmy i struktury obecne w działalności biznesowej i w firmie. Student powinien umieć opisać mechanizmy handlu międzynarodowego, wyjaśnić aspekty sprzedaży, reklamy i marketingu. Powinien umieć napisać list motywacyjny i własne CV, dobrać właściwe słownictwo, powinien umieć napisać raport oraz sprawozdanie z zebrania. Powinien umieć przygotować temat w formie prezentacji oraz przeprowadzić przykładowe negocjacje. Będzie gotów do wyrażania swojej opinii w dyskusjach biznesowych.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest UNIWERSYTET ŁÓDZKI.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-6