UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium magisterskie

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 0600-MIZT4C
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Seminarium magisterskie
Jednostka: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Grupy: SEMINARIUM MAGISTERSKIE II ST. 4 SEM. - stacjonarne
Punkty ECTS i inne: 0 LUB 7.00 (zmienne w czasie) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Kierunek studiów:

FBM

Profil programu studiów:

O

Stopień studiów:

2

Forma studiów:

stacjonarne

Wymagania wstępne:

Znajomość podstawowych zagadnień w zakresie Ekonomii, Finansów, Zarządzania i Marketingu, jako dziedzin nauki.

Skrócony opis:

Głównym celem seminarium jest przygotowanie studentów do samodzielnego napisania pracy magisterskiej, która będzie poprawna pod względem merytorycznym i formalnym.

Problematyka seminarium magisterskiego obejmuje m.in. następujące tematy: inwestycje finansowe na rynkach międzynarodowych, inwestorzy instytucjonalni, finanse behawioralne, inwestycje alternatywne.

Efekty uczenia się:

Po zakończeniu kursu student będzie posiadał:

WIEDZA:

06FBM_2A_W01 - Ma pogłębioną i uporządkowaną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych w obszarze funkcjonowania finansów międzynarodowych oraz biznesu w środowisku międzynarodowym, zna miejsce i rolę handlu międzynarodowego i międzynarodowego rynku finansowego w systemie nauk społecznych oraz wie o powiązaniach z innymi dyscyplinami naukowymi.

06FBM_2A_W02 - Ma szeroką i uporządkowaną wiedzę o międzynarodowym rynku finansowym, instrumentach finansowych, instytucjach zaangażowanych w sektor rynku finansowego i zna zasady ich funkcjonowania oraz zna znaczenie rynku finansowego dla biznesu międzynarodowego oraz fundamentalne dylematy współczesnej cywilizacji.

06FBM_2A_W04 - Zna i rozumie zasady powiązań między podmiotami ekonomicznymi, rozpoznaje i analizuje różne rodzaje zjawisk i stosunków handlowych i finansowych, które powstają między podmiotami systemu ekonomicznego i społecznego w biznesie i finansach międzynarodowych.

06FBM_2A_W05 - Ma pogłębioną wiedzę o roli człowieka i społeczeństwa w procesie tworzenia i funkcjonowania rynku finansowego, w tym w szczególności zna i definiuje alternatywne struktury finansowania i źródła finansowania podmiotów gospodarczych na międzynarodowych rynkach finansowych w wymiarze długo-, średnio- i krótkookresowym.

06FBM_2A_W06 - Zna, definiuje i identyfikuje mikroekonomiczne, makroekonomiczne i globalne uwarunkowania prowadzenia biznesu międzynarodowego, a w szczególności zna zaawansowane narzędzia i metody ilościowe wykorzystywane w analizie zjawisk i kategorii biznesowych oraz w prognozowaniu i przeprowadzaniu prognoz i symulacji, w tym techniki pozyskiwania danych o charakterze ilościowym i jakościowym, pozwalających opisywać systemy i instytucje handlowe i finansowe, procesy w nich zachodzące i zachodzące między nimi relacje.

06FBM_2A_W07 - Posiada pogłębioną i uporządkowaną wiedzę z zakresu prowadzenia analizy wskaźnikowej na podstawie sprawozdań finansowych jako podstawowych elementach gromadzenia i przetwarzania informacji o zdarzeniach gospodarczych oraz metodach i formach ich prezentacji.

06FBM_2A_W08 - Ma wiedzę o normach i zasadach (finansowych, handlowych, prawnych, organizacyjnych, moralnych, etycznych) regulujących funkcjonowanie biznesu i rynku finansowego oraz o rządzących nimi prawidłowościach, ich źródłach, naturze, zmianach i sposobach działania.

06FBM_2A_W09 - Posiada pogłębioną wiedzę o poszczególnych kategoriach finansowych, zna i definiuje instrumenty finansowe, zna metody ich zastosowania umożliwiające zrozumienie natury zjawisk finansowych, w tym w szczególności posiada szczegółową wiedzę dotyczącą pozyskiwania kapitału na rynkach finansowych krajowych i międzynarodowych np. poprzez emisję papierów wartościowych, zasad ich wyceny, jak również ich roli w kształtowaniu struktury finansowania podmiotu gospodarczego.

06FBM_2A_W10 - Ma wiedzę i rozumie procesy zmian zachodzące na międzynarodowym rynku finansowym, a także rozpoznaje przyczyny zmian oraz wie jak oszacować konsekwencje decyzji finansowych w zmiennych warunkach środowiska międzynarodowego.

UMIEJĘTNOŚCI:

06FBM_2A_U01 - Potrafi dokonać wnikliwiej obserwacji i prawidłowej interpretacji procesów gospodarczych i zjawisk zachodzących w biznesie i na międzynarodowym rynku finansowym, oraz potrafi określić wzajemne relacje i zależności zachodzące między tymi procesami i zjawiskami.

06FBM_2A_U02 - Zna źródła pozyskiwania danych statystycznych i potrafi w sposób krytyczny zbierać dane i dobierać metody analizy i w samodzielny sposób formułować wnioski i opinie dotyczące procesów i zjawisk zachodzących w biznesie i na międzynarodowym rynku finansowym wykorzystując pogłębioną wiedzę teoretyczną.

06FBM_2A_U04 - Potrafi modelować i prognozować złożone procesy gospodarcze i zjawiska zachodzące w biznesie międzynarodowym i na rynku finansowym w oparciu o zaawansowane metody, techniki i narzędzia statystyczne oraz ekonometryczne, dzięki czemu potrafi posługiwać się zróżnicowanym aparatem analitycznym wykorzystując w tym celu metody analizy sieciowej, analizy fundamentalnej oraz analizy makroekonomicznej a także wykonywać prognozy zjawisk i przeprowadzać analizy symulacyjne w celu podejmowania decyzji inwestycyjnych w biznesie i na finansowych rynkach międzynarodowych.

06FBM_2A_U09 - Posiada umiejętność rozumienia i analizy procesów gospodarczych i zjawisk zachodzących pomiędzy podmiotami gospodarczymi w gospodarce międzynarodowej oraz posiada umiejętność ich oceny na gruncie pogłębionej wiedzy teoretycznej przy wykorzystaniu odpowiednio dobranej metody badawczej, a w szczególności identyfikuje i analizuje ryzyko występujące na międzynarodowych rynkach finansowych i funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych w otoczeniu międzynarodowym korzystając z całej dostępnej wiedzy w skali mikro i makroekonomicznej oraz z metod jakościowych i ilościowych, określa prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń niekorzystnych, a także zna i stosuje sposoby zabezpieczania transakcji w handlu zagranicznym oraz aktywów finansowych przed ryzykiem w globalnej gospodarce.

06FBM_2A_U11 - Potrafi przygotować rozbudowane prace pisemne w języku polskim oraz w języku angielskim dotyczące zagadnień z obszaru finansów i biznesu międzynarodowego i określić powiązania pomiędzy krajowym i międzynarodowym rynkiem finansowym i innymi obszarami gospodarki narodowej.

06FBM_2A_U12 - Potrafi samodzielnie poszerzać wiedzę oraz rozwijać swoje umiejętności z zakresu finansów i biznesu międzynarodowego, korzystając z różnych materiałów źródłowych i nowoczesnych technologii, a także umie przygotowywać wystąpienia ustne, w języku polskim i angielskim, dotyczące tematyki finansów i biznesu międzynarodowego.

KOMPETENCJE SPOŁECZNE:

06FBM_2A_K01 - Ma świadomość własnych kompetencji, rozumie potrzebę ciągłego uczenia się i rozwoju osobistego oraz rozszerzania wiedzy i umiejętności spoza dotychczasowo poznanych dziedzin nauki, inspiruje i zachęca do rozwoju osoby ze swojego otoczenia.

06FBM_2A_K03 - Jest gotów/owa do odpowiedniego określania celów, priorytetów i kluczowych elementów służących wykonaniu określonego zadania, konsekwentnie dążąc do realizacji indywidualnych i zespołowych działań.

06FBM_2A_K06 - Jest gotów/owa do samodzielnego wyszukiwania właściwych danych statystycznych i poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu biznesu i międzynarodowego rynku finansowego, rozszerzone o wymiar interdyscyplinarny; dostrzega i wykorzystuje praktyczne aspekty wykorzystania posiadanej wiedzy.

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2024/2025" (w trakcie)

Okres: 2025-03-03 - 2025-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Seminarium magisterskie, 28 godzin, 10 miejsc więcej informacji
Koordynatorzy: Tomasz Miziołek
Prowadzący grup: Tomasz Miziołek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Seminarium magisterskie - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Czy ECTS?:

T

Informacje dodatkowe:

Forma zajęć: Seminarium magisterskie – semestr 3


Seminarium magisterskie: 28h


Praca własna studenta w ramach seminarium magisterskiego:

a) praca bieżąca: 84h (analiza literatury, zgromadzenie danych, przeprowadzenie badania empirycznego, sformułowanie wniosków z badania)

b) przygotowanie do zaliczenia: 84h (ukończenie całej pracy magisterskiej, przygotowanie do egzaminu magisterskiego)


Liczba punktów ECTS: 7 punktów


W ramach godzin przewidzianej pracy własnej, Student(ka) ma obowiązek konsultowania efektów tej pracy w bezpośrednim kontakcie z

Prowadzącym(ą) zajęcia, na konsultacjach tradycyjnych lub w formie zdalnej.

Metody dydaktyczne:

Wykład informacyjny i konwersatoryjny, dyskusja seminaryjna, praca indywidualna pod nadzorem.

Sposoby i kryteria oceniania:

Ocena stopnia osiągnięcia efektów uczenia się jest dokonywana w sposób ciągły na podstawie oceny realizacji poszczególnych fragmentów pracy magisterskiej.


Terminy składania poszczególnych części pracy magisterskiej:

III rozdział pracy magisterskiej – koniec marca 2025

Ostatni rozdział pracy magisterskiej – 15.05 2025

Całość pracy magisterskiej – koniec maja 2025

Opracowanie zagadnień na egzamin magisterski – pierwsza połowa czerwca 2025

Metody weryfikacji i oceny stopnia osiągnięcia założonych efektów uczenia się:

Efekty uczenia się są weryfikowane poprzez ocenę aktywności studenta oraz terminowości i rzetelności przygotowania fragmentów pracy magisterskiej.

Szczegółowe treści kształcenia:

Przedstawienie całej pracy magisterskiej.

Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.

Literatura:

Literatura podstawowa:

1. P. Ziółkowski, Jak pisać prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie i podyplomowe? : przewodnik dla studentów, Wydawnictwo

Wyższej Szkoły Gospodarki, Bydgoszcz 2017.

2. https://www.eksoc.uni.lodz.pl/strefa-studenta/sprawy-organizacyjne/prace-i-egzaminy-dyplomowe/#nav

Literatura uzupełniająca:

1. S. Stachak, Podstawy metodologii nauk ekonomicznych, Difin, Warszawa 2013.

2. R. Korzeniowski, Praca magisterska i licencjacka : poradnik metodyczny dla studentów, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej,

Białystok 2012.

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2023/2024" (zakończony)

Okres: 2024-02-26 - 2024-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Seminarium magisterskie, 28 godzin, 10 miejsc więcej informacji
Koordynatorzy: Tomasz Miziołek
Prowadzący grup: Tomasz Miziołek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Seminarium magisterskie - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Czy ECTS?:

T

Informacje dodatkowe:

Forma zajęć: Seminarium magisterskie – semestr 3


Seminarium magisterskie: 28h


Praca własna studenta w ramach seminarium magisterskiego:

a) praca bieżąca: 84h (analiza literatury, zgromadzenie danych, przeprowadzenie badania empirycznego, sformułowanie wniosków z badania)

b) przygotowanie do zaliczenia: 84h (ukończenie całej pracy magisterskiej, przygotowanie do egzaminu magisterskiego)


Liczba punktów ECTS: 7 punktów


W ramach godzin przewidzianej pracy własnej, Student(ka) ma obowiązek konsultowania efektów tej pracy w bezpośrednim kontakcie z

Prowadzącym(ą) zajęcia, na konsultacjach tradycyjnych lub w formie zdalnej.

Metody dydaktyczne:

Wykład informacyjny i konwersatoryjny, dyskusja seminaryjna, praca indywidualna pod nadzorem.

Sposoby i kryteria oceniania:

Ocena stopnia osiągnięcia efektów uczenia się jest dokonywana w sposób ciągły na podstawie oceny realizacji poszczególnych fragmentów pracy magisterskiej.


Terminy składania poszczególnych części pracy magisterskiej:

III rozdział pracy magisterskiej – koniec marca 2024

VI (ostatni) rozdział pracy magisterskiej – koniec maja 2024

Całość pracy magisterskiej – pierwsza połowa czerwca 2024

Opracowanie zagadnień na egzamin magisterski – pierwsza połowa czerwca 2024

Metody weryfikacji i oceny stopnia osiągnięcia założonych efektów uczenia się:

Efekty uczenia się są weryfikowane poprzez ocenę aktywności studenta oraz terminowości i rzetelności przygotowania fragmentów pracy magisterskiej.

Szczegółowe treści kształcenia:

Przedstawienie całej pracy magisterskiej.

Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.

Literatura:

Literatura podstawowa:

1. P. Ziółkowski, Jak pisać prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie i podyplomowe? : przewodnik dla studentów, Wydawnictwo

Wyższej Szkoły Gospodarki, Bydgoszcz 2017.

2. https://www.eksoc.uni.lodz.pl/strefa-studenta/sprawy-organizacyjne/prace-i-egzaminy-dyplomowe/#nav

Literatura uzupełniająca:

1. S. Stachak, Podstawy metodologii nauk ekonomicznych, Difin, Warszawa 2013.

2. R. Korzeniowski, Praca magisterska i licencjacka : poradnik metodyczny dla studentów, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej,

Białystok 2012.

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2022/2023" (zakończony)

Okres: 2023-02-20 - 2023-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Seminarium magisterskie, 28 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Tomasz Miziołek
Prowadzący grup: Tomasz Miziołek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Seminarium magisterskie - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Czy ECTS?:

T

Informacje dodatkowe:

Forma zajęć: Seminarium magisterskie – semestr 3


Seminarium magisterskie: 28h


Praca własna studenta w ramach seminarium magisterskiego:

a) praca bieżąca: 84h (analiza literatury, zgromadzenie danych, przeprowadzenie badania empirycznego, sformułowanie wniosków z badania)

b) przygotowanie do zaliczenia: 84h (ukończenie całej pracy magisterskiej, przygotowanie do egzaminu magisterskiego)


Liczba punktów ECTS: 7 punktów


W ramach godzin przewidzianej pracy własnej, Student(ka) ma obowiązek konsultowania efektów tej pracy w bezpośrednim kontakcie z

Prowadzącym(ą) zajęcia, na konsultacjach tradycyjnych lub w formie zdalnej.


Zajęcia mogą być realizowane w formie stacjonarnej i zdalnej.

Metody dydaktyczne:

Wykład informacyjny i konwersatoryjny, dyskusja seminaryjna, praca indywidualna pod nadzorem.

Sposoby i kryteria oceniania:

Ocena stopnia osiągnięcia efektów uczenia się jest dokonywana w sposób ciągły na podstawie oceny realizacji poszczególnych fragmentów pracy magisterskiej.


Terminy składania poszczególnych części pracy magisterskiej:

III rozdział pracy magisterskiej – koniec marca 2023

VI (ostatni) rozdział pracy magisterskiej – koniec maja 2023

Całość pracy magisterskiej – pierwsza połowa czerwca 2023

Opracowanie zagadnień na egzamin magisterski – pierwsza połowa czerwca 2023

Metody weryfikacji i oceny stopnia osiągnięcia założonych efektów uczenia się:

Efekty uczenia się są weryfikowane poprzez ocenę aktywności studenta oraz terminowości i rzetelności przygotowania fragmentów pracy magisterskiej.

Szczegółowe treści kształcenia:

Przedstawienie całej pracy magisterskiej.

Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.

Literatura:

Literatura podstawowa:

1. P. Ziółkowski, Jak pisać prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie i podyplomowe? : przewodnik dla studentów, Wydawnictwo

Wyższej Szkoły Gospodarki, Bydgoszcz 2017.

2. https://www.eksoc.uni.lodz.pl/strefa-studenta/sprawy-organizacyjne/prace-i-egzaminy-dyplomowe/#nav

Literatura uzupełniająca:

1. S. Stachak, Podstawy metodologii nauk ekonomicznych, Difin, Warszawa 2013.

2. R. Korzeniowski, Praca magisterska i licencjacka : poradnik metodyczny dla studentów, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej,

Białystok 2012.

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2021/2022" (zakończony)

Okres: 2022-02-21 - 2022-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Seminarium magisterskie, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Tomasz Miziołek
Prowadzący grup: Tomasz Miziołek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Seminarium magisterskie - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Czy ECTS?:

T

Informacje dodatkowe:

Forma zajęć: Seminarium magisterskie – semestr 3


Seminarium magisterskie: 28h


Praca własna studenta w ramach seminarium magisterskiego:

a) praca bieżąca: 84h (analiza literatury, zgromadzenie danych, przeprowadzenie badania empirycznego, sformułowanie wniosków z badania)

b) przygotowanie do zaliczenia: 84h (ukończenie całej pracy magisterskiej, przygotowanie do egzaminu magisterskiego)


Liczba punktów ECTS: 7 punktów


W ramach godzin przewidzianej pracy własnej, Student(ka) ma obowiązek konsultowania efektów tej pracy w bezpośrednim kontakcie z

Prowadzącym(ą) zajęcia, na konsultacjach tradycyjnych lub w formie zdalnej.


Zajęcia mogą być realizowane w formie stacjonarnej i zdalnej.

Metody dydaktyczne:

Wykład informacyjny i konwersatoryjny, dyskusja seminaryjna, praca indywidualna pod nadzorem.

Sposoby i kryteria oceniania:

Ocena stopnia osiągnięcia efektów uczenia się jest dokonywana w sposób ciągły na podstawie oceny realizacji poszczególnych fragmentów pracy magisterskiej.


Terminy składania poszczególnych części pracy magisterskiej:

III rozdział pracy magisterskiej – koniec marca 2022

VI (ostatni) rozdział pracy magisterskiej – koniec maja 2022

Całość pracy magisterskiej – pierwsza połowa czerwca 2022

Opracowanie zagadnień na egzamin magisterski – pierwsza połowa czerwca 2022

Metody weryfikacji i oceny stopnia osiągnięcia założonych efektów uczenia się:

Efekty uczenia się są weryfikowane poprzez ocenę aktywności studenta oraz terminowości i rzetelności przygotowania fragmentów pracy magisterskiej.

Szczegółowe treści kształcenia:

Przedstawienie całej pracy magisterskiej.

Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.

Literatura:

Literatura podstawowa:

1. P. Ziółkowski, Jak pisać prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie i podyplomowe? : przewodnik dla studentów, Wydawnictwo

Wyższej Szkoły Gospodarki, Bydgoszcz 2017.

2. https://www.eksoc.uni.lodz.pl/strefa-studenta/sprawy-organizacyjne/prace-i-egzaminy-dyplomowe/#nav

Literatura uzupełniająca:

1. S. Stachak, Podstawy metodologii nauk ekonomicznych, Difin, Warszawa 2013.

2. R. Korzeniowski, Praca magisterska i licencjacka : poradnik metodyczny dla studentów, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej,

Białystok 2012.

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2020/2021" (zakończony)

Okres: 2021-03-08 - 2021-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Seminarium magisterskie, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Tomasz Miziołek
Prowadzący grup: Tomasz Miziołek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Seminarium magisterskie - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Czy ECTS?:

T

Informacje dodatkowe:

Forma zajęć: Seminarium magisterskie – semestr 3


Seminarium magisterskie: 28h


Praca własna studenta w ramach seminarium magisterskiego:

a) praca bieżąca: 84h (analiza literatury, zgromadzenie danych, przeprowadzenie badania empirycznego, sformułowanie wniosków z badania)

b) przygotowanie do zaliczenia: 84h (ukończenie całej pracy magisterskiej, przygotowanie do egzaminu magisterskiego)


Liczba punktów ECTS: 7 punktów


W ramach godzin przewidzianej pracy własnej, Student(ka) ma obowiązek konsultowania efektów tej pracy w bezpośrednim kontakcie z

Prowadzącym(ą) zajęcia, na konsultacjach tradycyjnych lub w formie zdalnej.


Zajęcia mogą być realizowane w formie stacjonarnej i zdalnej.

Metody dydaktyczne:

Wykład informacyjny i konwersatoryjny, dyskusja seminaryjna, praca indywidualna pod nadzorem.

Sposoby i kryteria oceniania:

Ocena stopnia osiągnięcia efektów uczenia się jest dokonywana w sposób ciągły na podstawie oceny realizacji poszczególnych fragmentów pracy magisterskiej.


Terminy składania poszczególnych części pracy magisterskiej:

III rozdział pracy magisterskiej – koniec marca 2021

VI (ostatni) rozdział pracy magisterskiej – koniec maja 2021

Całość pracy magisterskiej – pierwsza połowa czerwca 2021

Opracowanie zagadnień na egzamin magisterski – pierwsza połowa czerwca 2021

Metody weryfikacji i oceny stopnia osiągnięcia założonych efektów uczenia się:

Efekty uczenia się są weryfikowane poprzez ocenę aktywności studenta oraz terminowości i rzetelności przygotowania fragmentów pracy magisterskiej.

Szczegółowe treści kształcenia:

Przedstawienie całej pracy magisterskiej.

Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.

Literatura:

Literatura podstawowa:

1. P. Ziółkowski, Jak pisać prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie i podyplomowe? : przewodnik dla studentów, Wydawnictwo

Wyższej Szkoły Gospodarki, Bydgoszcz 2017.

2. https://www.eksoc.uni.lodz.pl/strefa-studenta/sprawy-organizacyjne/prace-i-egzaminy-dyplomowe/#nav

Literatura uzupełniająca:

1. S. Stachak, Podstawy metodologii nauk ekonomicznych, Difin, Warszawa 2013.

2. R. Korzeniowski, Praca magisterska i licencjacka : poradnik metodyczny dla studentów, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej,

Białystok 2012.

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2017/2018" (zakończony)

Okres: 2018-02-19 - 2018-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Seminarium magisterskie, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Tomasz Miziołek
Prowadzący grup: Tomasz Miziołek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Seminarium magisterskie - Ocena zgodna z regulaminem studiów
Czy ECTS?:

T

Metody dydaktyczne:

Seminaryjna.

Sposoby i kryteria oceniania:

I semestr - ocena koncepcji pracy magisterskiej

II i III semestr - ocena stanu zaawansowania nad pracą magisterską i pracy magisterskiej

Szczegółowe treści kształcenia:

1. Przedstawienie przedmiotu seminarium, informacja na temat wymagań formalnych oraz prezentacja przykładowych tematów

2. Dyskusja nad tematami prac magisterskich oraz zatwierdzenie tematów

3. Prezentacja oraz omówienie założeń koncepcyjnych poszczególnych prac magisterskich

4. Przyjęcie koncepcji i planów prac magisterskich

5. Prezentacja poszczególnych części prac magisterskich

6. Przyjęcie prac magisterskich

Literatura:

1. K. Wójcik, Piszę pracę magisterską. Poradnik dla studentów kierunków ekonomicznych, SGH, Warszawa 1995 r.

2. P. Oliver, Jak pisać prace uniwersyteckie, Wydawnictwo Literackie, Kraków 1999 r.

3. R.Zenderowski, Technika pisania prac magisterskich i licencjackich, CeDeWu, Warszawa 2010 r.

4. M. Węglińska, Jak pisać pracę magisterską, Impuls, Warszawa 2014 r.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest UNIWERSYTET ŁÓDZKI.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-6