UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Procesy globalizacyjne i regionalizm w Azji Wschodniej

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 1300-D2SM234
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Procesy globalizacyjne i regionalizm w Azji Wschodniej
Jednostka: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Forma studiów:

stacjonarne

Wymagania wstępne:

Seminarium jest przeznaczone dla studentów specjalności orientalnejj z zaliczoną ścieżką tematyczna odnoszącą się do problematyki Azji Wschodniej: kultury, historii, gospodarki i systemów politycznych państw Azji Wschodniej. Studenci powinni mieć podstawowa wiedzę dotyczącą wyżej wspomnianych zagadnień oraz interesować się problematyką regionu.

Skrócony opis:

Celem zajęć jest przygotowanie studenta do napisania pracy magisterskiej oraz pomoc metodologiczna. Seminarium ma charakter pracy samodzielnej w zakresie wybranego przez siebie tematu. Praca dotyczy zebrania materiałów, ich analizy, opracowania koncepcji pracy oraz realizacji koncepcji w postaci pracy magisterskiej, według wymogów zatwierdzonych przez Radę WSMiP Na każdym etapie, w czasie zajęć seminaryjnych studenci prezentują kolejne rozdziały pracy oraz dokonują analizy zebranej literatury. Tematy opracowywane przez studentów będą dotyczyć aktualnych procesów integracyjnych zachodzących w regionie, ale również czynników wewnętrznych i międzynarodowych mających wpływ na te procesy.

Efekty uczenia się:

w zakresie wiedzy: Student definiuje podstawowe pojęcia z zakresu stosunków międzynarodowych występujących w pracy. Zna materiał źródłowy potrzebny do napisania pracy, odnoszący się do zakresu tematycznego. Posiada wiedzę odnosząca się do regionu Azji Wschodniej, jej podstawowych uczestników i zachodzących tu procesów.w zakresie umiejętności: Na podstawie analizy materiałów źródłowych potrafi sformułować podstawowe tezy badawcze, stawia problemy i pytania badawcze. Potrafi zaplanować zadania w postaci planu pracy magisterskiej i następnie opracowuje poszczególne problemy badawcze. Student korzysta z aparatu naukowego badacza stosunków międzynarodowych: weryfikuje dane, uogólnia wyniki

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest UNIWERSYTET ŁÓDZKI.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-0