UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Przedmioty w rejestracji Inf.stosow.niestacjonarne 6 sem-rejestr. na zaj. opcj. L-09/10 15-L0910-IIZ6sem

Lista uwzględnia również te przedmioty, które są chwilowo wyłączone z rejestracji (ale były lub będą uwzględnione w innych jej turach).
Filtry
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji

Konkretniej - pokazuj tylko te przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.

Dodatkowo pokazywane są również te przedmioty, na które jesteś już zarejestrowany (lub składałeś prośbę o zarejestrowanie).

Pokaż tylko przedmioty z wybranej grupy: Boldem są napisane grupy przedmiotów zawierające przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.
Jeśli chcesz zmienić te ustawienia na stałe, edytuj swoje preferencje w menu Mój USOSweb.
Opcje
1500-ZII6PF
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Studenci wykonują cykl 3 ćwiczeń spośród dostępnego w pracowni zestawu. Ich tematyka obejmuje ważne zjawiska fizyczne (np. badanie interferencji światła, określanie struktury kryształów poprzez obserwację dyfrakcji promieni Rentgena, badanie półprzewodników, doświadczenie Francka-Hertza, modelowanie pól elektrostatycznych) lub wyznaczanie podstawowych stałych fizycznych (pomiar prędkości światła, wyznaczanie ładunku właściwego elektronu). W skład zestawów doświadczalnych wchodzą przyrządy pomiarowe wykorzystujące techniki cyfrowe (cyfrowe mierniki, oscyloskopy, generatory sygnałów, kamery itp.) wyposażone w łącza umożliwiające komputerową akwizycję danych. Zestawy pomiarowe umożliwiają komputerowe sterowania eksperymentem, wykorzystując przetworniki analogowo cyfrowe i silniki krokowe.

Strona przedmiotu
1500-ZII6TK
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Celem zajęć jest wprowadzenie studenta w zagadnienia związane z informatyką medyczną. Problematyka poruszana w ramach wykładu jest ważna, bo coraz więcej działań i procesów w służbie zdrowia wykonuje się przy znaczącym udziale komputerów. Student podczas zajęć pozna rodzaje systemów w informatyce medycznej, zroumie złożoność przetwarzania sygnałów biomedycznych i zrozumie fizyczne podstawy działania jednych z najbardziej popularnych technik medycznych wspieranych komputeorwo (PET, MRI, rentgenodiagnostyka). W trakcie wykładów student pozna także standardy wymiany i kodowania danych w informatyce medycznej, poszerzy swoją wiedzę na temat roli komputerów w służbie zdrowia i pozna pojęcia związane z telemedycyną.

Strona przedmiotu
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-0