Uprawnienia zawodowe: |
Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu w pracy laboratoryjnej Absolwent jest dobrze przygotowany do pracy zarówno w laboratoriach diagnostycznych, przemysłowych, jak i badawczych, w szczególności związanych
z badaniami czystości mikrobiologicznej oraz analizą jakościową i ilościową próbek środowiskowych
(wody, ścieków, gleby itp.), biologicznych (materiał ludzki, zwierzęcy, roślinny) czy przemysłowych, w tym związanych z przetwórstwem kosmetycznym, farmaceutycznym, spożywczym. Potrafi również wybrać, przetworzyć i usystematyzować informacje z zakresu mikrobiologii, immunologii i innych pokrewnych dyscyplin oraz przekazać je w formie pisemnej i ustnej. Po ukończeniu studiów I stopnia Absolwent może podjąć studia II stopnia na kierunku Mikrobiologia lub kierunkach pokrewnych, np. Biotechnologia, Biologia, Chemia, Ochrona Środowiska. Absolwenci mają zatem możliwość podjęcia pracy przede wszystkim w grupie zawodów umieszczonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2018 r.) ze zmianami z dnia 13 listopada 2021 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2021 r. poz. 2285) pod pozycjami:
– 2131 Biolodzy i pokrewni,
– 2341 Nauczyciele szkół podstawowych – po uzyskaniu kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu nauczyciela wynikających z aktów prawnych.
|